UMÓW WIZYTĘ

Hanna Jasińska została prezydentem polskiej sekcji IAO

Hanna Jasińska została prezydentem polskiej sekcji IAO

Zarząd i delegaci International Association for Orthodontics w 2021 roku jednogłośnie wybrali Hannę Jasińską na stanowisko prezydenta polskiej sekcji tej największej organizacji zrzeszającej wykwalifikowanych ortodontów. Jest to wielkie wyróżnienie, ponieważ IAO kładzie olbrzymi nacisk na doświadczenie, wykształcenie i praktyczną wiedzę, a stanowisko prezydenta sekcji krajowej jest jednocześnie wyrazem uznania za dotychczasowe dokonania.

Nominacja na stanowisko prezydenta polskiej sekcji IAO

W przypadku dr Hanny Jasińskiej nominacja na to stanowisko nie jest zaskoczeniem. To lekarz ortodonta z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z dorosłymi i dziećmi w zakresie nawet najbardziej skomplikowanych procedur ortodontycznych. Członkostwo w IAO, a także Polskim Towarzystwie Ortodontycznym i Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego EOS stwarzają wiele możliwości, jeśli chodzi o adaptację nowych metod terapeutycznych oraz wypracowanie najwyższych standardów.

Dr Jasińska na co dzień pracuje z pacjentami w gdańskim HCentrum Stomatologicznym Jasińscy, a jej wybór na prezydenta polskiej sekcji IAO stanowi wielkie wyróżnienie nie tylko personalne, ale też jest osiągnięciem Kliniki i Gdańska. Przede wszystkim jednak jest to stanowisko, które zajmuje się dla dobra pacjentów, daje ono bowiem możliwość propagacji najwyższych standardów w ortodoncji nie tylko we własnym gabinecie czy regionie, ale również na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Zadania i cel działalności International Association for Orthodontics

IAO jest organizacją, której naczelnym zadaniem jest ułatwienie przepływu informacji między ortodontami i tworzenie rozległej bazy wiedzy. W tym celu w 2022 roku ma zostać stworzona międzynarodowa platforma wymiany doświadczeń. Posłuży ona ortodontom także do analizy konkretnych przypadków, dzięki czemu pacjenci będą mogli uzyskać jeszcze lepsze wsparcie. Narzędzie to ma być dostępne również dla polskiej sekcji, która uzyska w ten sposób możliwość dotarcia z materiałami edukacyjnymi i konferencjami do szerszego grona odbiorców.

IAO zachęca ortodontów do aktywnego uczestnictwa w strukturach organizacji, zapewniając, że obecni członkowie jako pierwsi uzyskają dostęp do materiałów w ramach nowej platformy. Dr Jasińska jako prezydent sekcji, ale przede wszystkim jako ortodonta z doświadczeniem, jakim legitymuje się niewielu specjalistów w kraju, będzie z pewnością aktywnie zachęcała do pogłębiania wiedzy, tak samo jak obecnie sama inwestuje w kolejne szkolenia.

Członkowie IAO będą mogli wziąć udział w dorocznym spotkaniu 2022 IAO Annual Meeting, które w tym roku będzie miało miejsce na Hawajach. Będzie to okazja do nawiązania cennych kontaktów ze specjalistami z innych krajów oraz poznania technologii, które można zaadaptować w codziennej pracy. Na spotkaniu swoją obecność zapowiedziała prezydent Jasińska i wielu ortodontów zajmujących wysokie stanowiska w IAO oraz prowadzących najtrudniejsze procedury ortodontyczne.

Tytuł prezydenta sekcji polskiej IAO

Tytuł prezydenta sekcji polskiej IAO nie ma charakteru kurtuazyjnego. Zajęcie tego stanowiska to wynik wielu lat pracy z pacjentami, ciągłego poszerzania kompetencji, wprowadzania nowych rozwiązań i opracowywania terapii, które przyniosą ulgę pacjentom w każdym stanie. Jest to również forma zobowiązania do dalszej pracy nie tylko nad własną wiedzą i umiejętnościami, ale także nad stanem ortodoncji w Polsce. Fakt, że stanowisko prezydenta sekcji IAO przypadło doświadczonej dr Jasińskiej, jest dobrym znakiem dla tych ortodontów, którzy chcieliby dołączyć do IAO w nadziei na rozwój swoich kompetencji.

To, wespół z zapowiedzianą platformą wymiany doświadczeń, może sprawić, że także dzięki dr Jasińskiej pacjenci w całej Polsce niedługo będą mogli liczyć na wsparcie lepsze niż do tej pory. To szczególnie ważne, jeśli wziąć pod uwagę, że do tej pory to właśnie do dr Jasińskiej docierali pacjenci, których problemy przekraczały kompetencje innych ortodontów. Być może dzięki wprowadzanym między innymi przez obecną prezydent rozwiązaniom, w przyszłości takich problemów będzie znacznie mniej.