UMÓW WIZYTĘ

Mediraty stomatologia. Jak z nich korzystać?

Mediraty w HCentrum Stomatologicznym Jasińscy w Gdańsku

Procedury realizowane w HCentrum Stomatologicznym Jasińscy możesz sfinansować z własnych środków, ale masz też możliwość uzyskania finansowania w systemie Mediraty. To system ratalny stworzony specjalnie z myślą o branży ochrony zdrowia, który pozwala zadbać o zdrowie, nie martwiąc się związanymi z tym kosztami.

Czym są Mediraty?

Mediraty to platforma ratalna, która umożliwia uzyskanie finansowania procedur medycznych. W naszej klinice będą to zabiegi stomatologiczne z każdej kategorii. W systemie Mediraty można sfinansować domyślnie zabiegi o wartości od 500 złotych, przy czym kwota udzielanej pożyczki może zmienić się w zależności od tego, jaka jest diagnoza czy wskazówki lekarza. Mediraty to platforma prowadzona przez Medical Finance Group S.A. oraz LM PAY S.A. (dawniej Mediraty sp. z o.o.) udzielająca pożyczek – jeśli chodzi o procedury medyczne, to oczywiście w każdej chwili pozostają one wyłącznie w gestii stomatologa.

Jak działa system Medirat?

 • Kontakt – Kiedy planujesz leczenie zachowawcze, zabiegi protetyczne, implantologiczne lub inne kosztowne zabiegi stomatologiczne, skontaktuj się z operatorem systemu Mediraty. Możesz to zrobić nawet przez Messengera, ale najwygodniejszym sposobem będzie telefon, co pozwoli zweryfikować zdolność kredytową.
 • Formalności i umowy – Dopełnienie formalności zajmuje zwykle tylko kilka minut. W systemie Mediraty zostanie zweryfikowana Twoja zdolność kredytowa, a Ty otrzymasz potwierdzenie zakresu finansowania oraz informację o szczegółowych warunkach.
 • Płatności – Razem ze stomatologiem dobierasz optymalny wariant postępowania, umawiasz się na przeprowadzenie zabiegu i ustalasz ostateczny koszt. Mediraty przekazują kwotę na pokrycie kosztów procedury, a Ty później spłacasz pożyczkę na ustalonych warunkach.

Mediraty – jakie dokumenty są potrzebne?

Do zawarcia umowy potrzebny jest dowód osobisty oraz potwierdzenie dochodów – zwykle w formie wyciągów z konta bankowego za ostatnie trzy miesiące. W przypadku bardziej kosztownych zabiegów albo wtedy, kiedy wnioskodawca pracuje za granicą, ta lista może się zmienić, o czym klient zostanie poinformowany w czasie rozmowy z konsultantem na infolinii. Generalnie jednak jest to zawsze zestaw tak mały, jak to tylko możliwe.

Zalety korzystania z Medirat

 • Najbardziej oczywistą zaletą jest możliwość skorzystania z zabiegu, na który nie można sobie pozwolić, dysponując jedynie własnym budżetem.
 • Można wspólnie z lekarzem zdecydować się na zabieg spełniający wyższe normy – zamiast klasycznej protezy – na implanty.
 • Mediraty pozwalają skrócić do minimum czas oczekiwania na zabieg: zamiast zbierać pieniądze, można podjąć leczenie szybciej, unikając komplikacji i poważniejszych uszczerbków.
 • Dzięki płatnościom ratalnym można zdecydować się na zabieg w lepszej klinice, która normalnie znajduje się poza zasięgiem finansowym.

Sporo jest również zalet Medirat w porównaniu na przykład z podstawowymi kredytami gotówkowymi – warto o tym pamiętać przy planowaniu leczenia.

 • W Mediratach poznasz swoją zdolność kredytową, ale jeśli leczenie będzie tańsze, uzyskasz niższy kredyt, a to oznacza także niższe koszty.
 • Czas oczekiwania na decyzję jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku kredytów bankowych.
 • Sama procedura kredytowa ze wstępną konsultacją, realizacją wizyty i późniejszą płatnością zdecydowanie lepiej niż kredyt bankowy odpowiada specyfice branży medycznej.

Jakie procedury stomatologiczne można sfinansować Mediratami?

Mediraty nie stawiają ograniczeń żadnym konkretnym procedurom medycznym – możesz w ten sposób sfinansować wszystkie procedury, jakie w swojej ofercie ma gabinet. To oznacza, że w systemie ratalnym można zapłacić między innymi za:

 • leczenie zachowawcze;
 • leczenie ortodontyczne;
 • prace protetyczne;
 • implanty zębowe i procedury implantoprotetyczne;
 • stomatologię estetyczną;
 • procedury chirurgiczne.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sfinansować złożone procedury, które mieszczą się łącznie w kilku z wymienionych wyżej grup. Po stronie systemu Mediraty nie pojawiają się ograniczenia, a po podpisaniu umowy ratalnej wspólnie z lekarzem wybierzesz optymalną ścieżkę postępowania i nikt nigdy nie będzie dociekał, czy nie dało się tego zabiegu przeprowadzić inaczej. O ile doradcy Medirat są ekspertami do spraw finansowych, to leczenie cały czas pozostaje tylko i wyłącznie sprawą między Tobą a Twoim stomatologiem.

Finansujemy zdrowie – nie czekaj z decyzją

Mediraty otwierają możliwość lepszego dbania o swoje zdrowie. Jeśli masz problem, którego rozwiązanie czeka na właściwy sposób finansowania, to już dłużej nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę u stomatologa, a następnie zadzwoń na infolinię Medirat i ustal możliwy wariant finansowania zabiegu, po którym nareszcie uśmiechniesz się od ucha do ucha. W ten sposób będziesz mógł bez nadmiernego obciążania portfela zadbać o zdrowie jamy ustnej w najlepszej klinice stomatologicznej.