UMÓW WIZYTĘ

Periodontologia

Periodontologia Gdańsk

Zdrowie jamy ustnej nie sprowadza się wyłącznie do zębów. Także o dziąsła należy dbać we właściwy sposób, leczyć je, wzmacniać i prowadzić skuteczną profilaktykę. Ich stan bardzo mocno rzutuje na funkcję jamy ustnej, samych zębów, a istnieją pewne przesłanki, które pozwalają sądzić, że choroby dziąseł przyczyniają się też mocno do poważnych chorób ogólnoustrojowych.

HCentrum Stomatologiczne Jasińscy
Periodontologia Gdańsk HCentrum

Dlaczego warto nas wybrać?

Nie wszyscy dentyści wystarczająco mocno koncentrują się na zdrowiu przyzębia i dziąseł. My wiemy, że ich stan jest bardzo ważny dla dobrego samopoczucia i wpływa także na zdrowie zębów. Każdy nasz indywidualny plan leczenia chorób przyzębia jest wszechstronny i wielokierunkowy.

 • Profilaktyka chorób przyzębia jest jednym z ważnych elementów dbałości o zdrowie jamy ustnej. Świetnie to rozumiemy i potrafimy właściwie zadbać o prawidłowy stan błony śluzowej jamy ustnej.
 • Wrażliwość dziąseł, przykry zapach z ust czy krwawienie dziąseł dla naszych specjalistów problemami, z którymi należy się zmierzyć z równym zaangażowaniem, jak z chorobami samych zębów.
 • Lekarz periodontolog będzie współpracował ze stomatologiem w zakresie podstawowego leczenia – będziemy w stanie przygotować kompleksową mapę drogową dla zdrowej jamy ustnej.

Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii związanych z chorobami przyzębia. Warto skorzystać z naszych usług, aby w sposób kompleksowy zadbać o zdrowie jamy ustnej.

Potrzebna pilna pomoc? Zadzwoń!

lub

Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty

Czym jest periodontologia?

Periodontologia to dział stomatologii skupiający się na leczeniu chorób dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej. Nagromadzenie kamienia nazębnego i złogów nazębnych może prowadzić do rozwoju zapalenia dziąseł, co rzutuje na zdrowie samych zębów i ogólny komfort pacjenta. Specjalista periodontologii może pomóc także w przypadku rozchwiania zębów. Periodontologia zajmuje się także profilaktyką chorób dziąseł. W ten zakres wchodzą regularne wizyty higienizacyjne, edukacja na temat wpływu, jaki na dziąsła ma palenie tytoniu lub bagatelizowanie podstawowych czynności higienicznych.

Co można zyskać dzięki periodontologii?

Periodontologia bywa bagatelizowana, ale jej znaczenie jest bardzo duże.

 • Prawidłowa dbałość o przyzębie to nie tylko zdrowe dziąsła, ale też mniejsze ryzyko chorób zębów.
 • Zdrowe dziąsła to większy komfort, mniejsza wrażliwość na nacisk lub wysokie i niskie temperatury.
 • Podstawowe profilaktyczne zabiegi periodontologiczne mają ogólnie korzystny wpływ na zdrowie jamy ustnej.
 • Kompleksowa dbałość o zdrowie jamy ustnej to zmniejszone ryzyko chorób serca, incydentów neurologicznych i powikłań ciążowych.

Często, mówiąc o periodontologii, pamięta się tylko o zdrowiu przyzębia. To błąd. Konsultacje periodontologiczne i nawet pozornie proste zabiegi higienizacyjne mają olbrzymi wpływ na ogólny stan zdrowia.

Nasze usługi periodontologiczne

Periodontologia skupia się na zapaleniu dziąseł, jednak jest to objaw wielu chorób i skutek zaniedbań, dlatego, choć można to sprowadzić do wspólnego mianownika, zawsze potrzebny jest indywidualny plan leczenia. Choroby przyzębia, nadwrażliwość zębów, ryzyko utraty zębów wskutek paradontozy – to wszystko są problemy, którymi możemy się zająć.

 • Leczenie zapalenia przyzębia. W jamie ustnej, wzdłuż linii dziąseł może tworzyć się płytka bakteryjna, a związki wydzielane przez bakterie mogą powodować zapalenia tkanek miękkich. Zapalenie dziąseł leczy się przez usunięcie płytki nazębnej i odpowiednio dobrane zabiegi higienizacyjne. Zapalenie dziąseł zawsze wymaga również podjęcia działań profilaktycznych, które mogą zapobiec nawrotowi choroby.
 • Terapia Vectorem. W toku leczenia paradontozy i zapalenia przyzębia ważne jest zachowanie najwyższego standardu. Poza podstawowymi zabiegami higienizacyjnymi warto włączyć również terapię Vectorem, która umożliwia przeprowadzenie ultradźwiękowego skalingu oraz czyszczenia głębokich kieszonek przyzębnych w sposób znacznie mniej inwazyjny niż metody tradycyjne Ten zabieg ultradźwiękowy pozwala na wbudowanie hydroksyapatytu w strukturę zęba

Leczenie chorób przyzębia nie kończy się na jednej wizycie, ponieważ specjaliści muszą dobrać plan postępowania do potrzeb konkretnego pacjenta. Nawet w początkowym stadium choroba wymaga odpowiedniej uwagi, a wielu pacjentów zgłasza się do periodontologa dopiero z zaawansowanym zapaleniem tkanek, co z kolei oznacza przedłużenie terapii.

Wskazania do leczenia periodontologicznego

Zapalenie dziąseł może objawiać się na kilka sposobów – każdy z tych objawów wymaga konsultacji ze specjalistą, który oceni przyczyny i dobierze odpowiednie środki zaradcze.

 • Krwawienie dziąseł w czasie szczotkowania zębów, a tym bardziej bez wyraźnego powodu.
 • Nadwrażliwość szyjek zębowych lub dziąseł na nacisk, chłód lub wysoką temperaturę.
 • Obniżenie się linii dziąseł.
 • Rozchwianie zębów.
 • Nieprzyjemny zapach z ust, nieustępujący po szczotkowaniu ani płukaniu jamy ustnej.
 • Obrzęk dziąseł.

Wiele z tych objawów jest bagatelizowanych przez pacjentów, ale każdy lekarz wie, że są one ważnymi sygnałami informującymi o toczącym się procesie zapalnym, którego skutkiem może być wypadanie zębów i utrata komfortu pacjenta.

Dlaczego nie powinno się ignorować paradontozy?

Paradontoza jest schorzeniem, którego pierwsze objawy dla wielu pacjentów nie są alarmujące, natomiast lista powikłań jest długa i obejmuje poważne zagrożenia.

 • Początkowo będzie to nadwrażliwość szyjek zębowych w stopniu utrudniającym codzienne funkcjonowanie.
 • Wraz z cofaniem się dziąseł dojdzie do rozchwiania zębów, które zwiększa ich wrażliwość i ryzyko złamania.
 • Przy obniżonej linii dziąseł może dojść do utraty zębów.

Ponieważ w parodontozie dochodzi do odkładania grubej płytki bakteryjnej, istnieje ryzyko nadkażenia innych tkanek, co, jak sugerują badania, prowadzi do zwiększenia ryzyka chorób serca, incydentów neurologicznych lub powikłań ciążowych.

Periodontologia Gdańsk – cennik

Szczegółowy kosztorys wykonujemy po konsultacji z lekarzem, indywidualnie dla każdego pacjenta.

Leczenie periodontologiczne – HCentrum

Nie tylko zęby wymagają specjalistycznej opieki. Poświęcając czas zdrowiu dziąseł, dbasz nie tylko o zęby, ale też o ogólny stan zdrowia. Jeśli tylko doświadczasz jakichkolwiek niepokojących objawów ze strony przyzębia: krwawienia, obrzęku lub nadwrażliwości, nie czekaj, aż rozwinie się pełna postać paradontozy. Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści zaproponują najlepsze rozwiązanie, które przywróci Ci pełny komfort.

HCentrum Stomatologiczne Jasińscy

Nie odkładaj sowjego zdrowia na później, sprawdź jak działają MediRaty

HCentrum Stomatologiczne Jasińscy może się poszczycić przynależnością do prestiżowej organizacji Leading Implants Centers skupiającej najlepsze gabinety implantologiczne w Europie.

Masz pytania?

Napisz do nas!