Radiologia

Podstawą skutecznego leczenia stomatologicznego oprócz doświadczenia i wiedzy lekarza jest nowoczesna diagnostyka.

Doposażanie naszej kliniki w nowe technologie aparaturowe, informatyczne i materiałowe pozwala nam na wykonywanie zabiegów z jeszcze większą dokładnością co przekłada się na sukces leczenia stomatologicznego.
Podstawowym badaniem diagnostycznym jest diagnostyka radiologiczna. Wykorzystywana w naszej klinice nowoczesna aparatura radiologiczna zapewnia naszym pacjentom bezpieczeństwo i dokładną diagnozę.
Wykonujemy zdjęcia punktowe (pojedynczego zęba), pantomograficzne oraz cefalometryczne.

Tomografia


VATECH PAX-I 3D GREEN 16

  • Najszybszy tomograf CBCT na rynku z czasem skanu 4,9 sek

  • System z wielokrotną rekonstrukcją obrazu 3D

  • Wielowarstwowa pantomografia z funkcją Magic PAN

  • Szeroki zakres pól widzenia od 5x5cm do 16x9cm

  • Najszybszy cefalostat skanujący na rynku z czasem skanu 1,9 sek

Green 16 to zaawansowany, cyfrowy system obrazowania 4 w 1, który wykonuje badania PANTOMOGRAFICZNE, CEFALOMETRYCZNE (Opcjonalnie), CBCT, oraz SKANOWANIE MODELI. Aparat występuje również w wersji Geen 18 z maksymalnym polem obrazowania 3D 18x10cm.
Zapewnia wysokiej jakości obrazy przy minimalnej dawce promieniowania. Łącząc doświadczenie firmy Vatech oraz zaawansowane technologie, GREEN 16 zwiększa wartość diagnostyczną w celu lepszego planowania leczenia i zadowolenia pacjenta.


Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę producenta VATECH PAX-I 3D GREEN 16.

green_16_a

Cefalometria

HC_56

Zdjęcia cefalometryczne (do analizy wad zgryzu)

Zdjęcie cefalometryczne jest zdjęciem niezbędnym do diagnostyki i ustalania planu ortodontycznego leczenia wad zgryzu. Pozwala na wykonanie dokładnej projekcji kości czaszki i kości twarzy. Uwidacznia tkanki miękkie twarzy, zatoki przynosowe i podniebienne twarde. Umożliwia wykrycie różnego rodzaju urazów, chorób oraz wad rozwojowych.

Zdjęcia pojedynczego zęba

Zdjęcie pojedynczego zęba jest zdjęciem wewnątrzustnym. Badanie to wykorzystuje się w diagnostyce próchnicy zębów oraz stanów zapalnych miazgi i tkanek okołowierzchołkowych korzeni zębów.
Oprócz wykonywania zdjęć analogowych gdzie obraz otrzymujemy na kliszy, wykorzystujemy również cyfrowy system Digora, metodę radiowizjograficzną, której zaletą jest zdecydowanie mniejsza dawka promieniowania w porównaniu do tradycyjnej kliszy oraz krótki czas oczekiwania na zdjęcie, a także możliwość komputerowej obróbki zdjęcia ( wyostrzenie, powiększenie, obliczenie długości kanału).

Zdjęcia pantomograficzne (całego uzębienia)

RTG panoramiczny jest niezbędny podczas planowania leczenia stomatologicznego. Umożliwia ocenę nie tylko całego stanu uzębienia ale także stawów skroniowo-żuchwowych, żuchwy, zatok obocznych nosa, przegrody nosowej i wielu innych ważnych diagnostycznie elementów twarzoczaszki.
Zdjęcie panoramiczne jest zdjęciem zewnątrzustnym. Zaletami tego rodzaju badania jest krótki czas jego wykonania oraz niska dawka promieniowania. Badanie jest nieuciążliwe dla pacjenta.


ZADZWOŃ