UMÓW WIZYTĘ

Radiologia – RTG zębów

RTG zębów Gdańsk

Diagnostyka obrazowa pomaga w planowaniu leczenia zębów. Zdjęcia RTG są szczególnie pomocne, ponieważ pozwalają bezinwazyjnie zajrzeć pod tkanki miękkie i rozpoznać wzajemne ułożenie wszystkich zębów.

RTG zębów Gdańsk HCentrum

Dlaczego warto z nas skorzystać?

Wykonanie zdjęcia RTG wydaje się proste, ale żeby było naprawdę pomocne w planowaniu leczenia kanałowego, ekstrakcji zęba lub planowaniu zabiegów implantologicznych, musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi standardami.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do zdjęć RTG, dającym precyzyjny i wyraźny obraz, a nasza kadra to profesjonaliści, jeśli chodzi o interpretację i opisy zdjęć. Każde z nich może stać się bezpiecznym punktem wyjścia do planowania dalszego leczenia.

Potrzebna pilna pomoc? Zadzwoń!

lub

Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty

Zdjęcie pantomograficzne zębów

Jest to zdjęcie uwidaczniające wszystkie zęby oraz struktury kostne żuchwy, szczęki i stawów skroniowo-żuchwowych. Jest to ważny element diagnostyki wstępnej wszystkich pacjentów i stomatolog zwykle zaleci jego wykonanie co 2-3 lata w ramach zwykłej profilaktyki. Czasem opisywane jest jako zdjęcie panoramiczne. U dzieci od 7 roku życia powinno ono być traktowane jako rutynowy element profilaktyki chorób zębów.

Zdjęcie cefalometryczne

Jest szczególnie istotne z punktu widzenia pacjenta przygotowującego się do leczenia ortodontycznego. Pozwala na ocenę orientacji wielu istotnych struktur twarzoczaszki i takie zaplanowanie zabiegu, żeby dał on oczekiwany rezultat.

Tomografia komputerowa

RTG zęba jest pomocne, ale dopiero szybkie tomografy, wykonujące całą serię zdjęć punktowych, przyniosły przełom w technologii radiowizjografii cyfrowej. Po zdjęcia z tomografu sięga się przy planowaniu wieloetapowego leczenia lub w przypadku, w którym standardowy rentgen zębów nie daje odpowiedzi na wszystkie pytania. Tomografia zębów pozwala w znacznie lepszym stopniu niż klasyczne RTG oddać trójwymiarowe rozmieszczenie zębów i innych tkanek i w tym tkwi największa siła tej metody diagnostycznej.

RTG pojedynczego zęba

Wykonywane wewnątrzustnie zdjęcie RTG pojedynczego zęba pozwala na precyzyjne badanie przestrzennej orientacji ognisk próchnicy głębokiej albo rozpoznanie położenia kanałów korzeniowych. Obrazowanie tkanek przylegających do konkretnego zęba sprawia, że dentysta może planować bezbolesne i bardzo precyzyjne zabiegi. Zdjęcie pojedynczego zęba pacjenci mają wykonywane wtedy, kiedy widoczne są zmiany trudne do oceny inną metodą, ale wykonujemy je również u pacjentów, którzy na przykład skarżą się na bóle zęba bez widocznych zewnętrznych uszkodzeń.

Cennik RTG zębów w HCentrum

Radiologia Gdańsk

Diagnostyka radiologiczna nie boli i jest całkowicie bezpieczna, jeśli pacjenci znajdują się pod opieką wykwalifikowanego personelu. W naszym gabinecie wykonujemy pełne obrazowanie RTG zębów w ramach profilaktyki, stomatologii zachowawczej, a także jako element diagnostyki ortodontycznej, implantologicznej i protetycznej. Nasz gabinet jest wyposażony w nowoczesny sprzęt pozwalający na uzyskanie wyraźnego obrazu przy minimalnej dawce promieniowania, a doświadczony stomatolog na tej podstawie będzie w stanie zaplanować precyzyjnie leczenie każdego zęba. Umów się na wizytę – dobierzemy właściwą metodę obrazowania i zadbamy o komfortowy i bezpieczny przebieg całej procedury.

HCentrum Stomatologiczne Jasińscy może się poszczycić przynależnością do prestiżowej organizacji Leading Implants Centers skupiającej najlepsze gabinety implantologiczne w Europie.

Masz pytania?

Napisz do nas!