UMÓW WIZYTĘ

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna Gdańsk

Chirurgia stomatologiczna pozwala na zwiększenie komfortu pacjenta przez ekstrakcję, odbudowę lub rekonstrukcję zębów i elementów kości szczęki i żuchwy. Dzięki zachowaniu najwyższych standardów i stosowaniu nowoczesnych technik znieczulających są to zabiegi znacznie mniej dokuczliwe, niż były jeszcze niedawno.

HCentrum Stomatologiczne Jasińscy
Chirurgia stomatologiczna Gdańsk HCentrum

Dlaczego warto z nas skorzystać?

Procedury w zakresie chirurgii stomatologicznej mają olbrzymie znaczenie dla odzyskania komfortu i dbałości o zdrowie jamy ustnej. Żeby jednak przyniosły oczekiwany skutek, muszą być przeprowadzone perfekcyjnie.

  • Pracują z nami najlepsi chirurdzy-stomatolodzy w regionie. Mają olbrzymie doświadczenie i rozległą wiedzę, więc są w stanie zaproponować najlepsze metody leczenia.
  • Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, dzięki czemu możemy przeprowadzać bardzo precyzyjne zabiegi w obrębie jamy ustnej przy minimalnym dyskomforcie pacjenta.
  • Świetnie rozumiemy obawy naszych pacjentów, więc dbamy nie tylko o profesjonalne działanie, ale też miłą i przyjazną atmosferę.
  • Jesteśmy w stanie zaproponować komplementarne metody leczenia i pielęgnacji, żeby kompleksowo zadbać o zdrowie jamy ustnej.

Chirurgia stomatologiczna to często ostatni etap leczenia chorób jamy ustnej i zębów. Dzięki temu, że nasi lekarze są w pełnym zakresie przygotowani do wykonywania nawet najtrudniejszych zabiegów, możemy zaoferować profesjonalną obsługę pacjentów, którzy nie mogą liczyć na pomoc w innych miejscach.

Potrzebna pilna pomoc? Zadzwoń!

lub

Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna w większości skupia się na procedurach dotyczących samych zębów: usunięcie uzębienia stałego lub mlecznego, usunięcie zębów zatrzymanych, resekcje wierzchołków korzeni i tak dalej. Jednak zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej mogą dotyczyć też na przykład podniesienia dna zatoki szczękowej, tutaj też wykonywana jest plastyka połączenia ustno-zatokowego lub usuwanie chorobowych zmian błony śluzowej. Zwykle jest to środek, po który sięga się po wyczerpaniu innych metod leczenia, ale szereg zabiegów chirurgicznych może być wykonany dlatego, że są to po prostu optymalne rozwiązania, jeśli chodzi o walkę z pewnymi specyficznymi problemami stomatologicznymi.

Chirurgia stomatologiczna jest też dziedziną wspierającą inne działy stomatologii, w tym implantologię, stomatologię zachowawczą i periodontologię. Jeśli leczenie wymaga opracowania chirurgicznego, aby na przykład można było dopasować lepsze wypełnienia protetyczne, chirurg zostanie uwzględniony w planie leczenia. Niekiedy bowiem będzie zalecane, aby przeprowadzić jakiś zabieg, aby inna procedura mogła faktycznie zapewnić maksymalny komfort.

Jakie zabiegi chirurgiczne mamy w naszej ofercie?

Formalna klasyfikacja zabiegów chirurgicznych jest dość precyzyjna, natomiast w praktyce zwykle stosuje się bardziej opisowy podział, który jest bardziej zrozumiały dla pacjentów. Chirurg stomatolog będzie więc wykonywał następujące zabiegi:

  • Usuwanie zębów mlecznych i stałych. Usuwa się najczęściej zęby chore, których leczenie zachowawcze jest już niemożliwe lub nie daje nadziei na trwałą poprawę stanu zdrowia. Niekiedy chirurg-stomatolog wykonuje ekstrakcje zębów, jeśli jest to konieczne ze względu na korektę wad zgryzu, albo jeśli zachowanie zęba mogłoby obniżyć komfort pacjenta.
  • Usunięcie zęba zatrzymanego to zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej, polegający na usunięciu zęba, który nie wyłonił się w sposób prawidłowy i powoduje dyskomfort lub wymaga leczenia, którego nie da się przeprowadzić. Zwykle zabieg ten dotyczy zęba ósmego (zębów mądrości), ale można go przeprowadzić w stosunku do dowolnych zębów.
  • Często też specjalista chirurgii stomatologicznej musi przeprowadzić zabieg usunięcia wierzchołka korzenia. Resekcja wierzchołka korzenia polega na usunięciu końcówki korzenia z zębodołu i wypełnieniu powstałej luki odpowiednim materiałem. Robi się to po nieudanym leczeniu kanałowym.

Z usług chirurgów korzysta też każdy dobry gabinet implantologii. Opracowanie kości wraz z zatoką szczękową, przeszczepy bloczków kostnych i podobne procedury w jamie ustnej wymagają specjalistycznej wiedzy i doskonałych narzędzi.

Cennik chirurgii dentystycznej w HCentrum

Stomatologia chirurgiczna Gdańsk – HCentrum

Chirurgia stomatologiczna – te dwa słowa budzą niepokój u większości pacjentów. Jednak nowoczesna technika pozwala na przeprowadzenie zabiegów praktycznie bezboleśnie, a co najważniejsze – bardzo skutecznie. Jeśli potrzebujesz zabiegu z zakresu chirurgii stomatologicznej, skontaktuj się z nami. Pracują z nami najlepsi specjaliści w tej dziedzinie i na pewno będziemy w stanie udzielić Ci fachowej pomocy.

Poza konsultacją z chirurgiem możesz liczyć na pełną obsługę stomatologiczną. Przygotujemy dla Ciebie indywidualny plan leczenia – może się okazać, że będą dostępne dla Ciebie alternatywne rozwiązania, a jeśli potrzebny będzie zabieg chirurgiczny, zostanie on wykonany najlepiej, jak to tylko możliwe.

HCentrum Stomatologiczne Jasińscy

Nie odkładaj sowjego zdrowia na później, sprawdź jak działają MediRaty

HCentrum Stomatologiczne Jasińscy może się poszczycić przynależnością do prestiżowej organizacji Leading Implants Centers skupiającej najlepsze gabinety implantologiczne w Europie.

Masz pytania?

Napisz do nas!