Nasza klinika może się poszczycić przynależnością do prestiżowej organizacji Leading Implants Centers skupiającej najlepsze gabinety implantologiczne w Europie.


Rozwiązania implantologiczne
- HCentrum Stomatologiczne Gdańsk

Implanty są to tytanowe zamienniki utraconego korzenia zęba. Stanowią podbudowę do protetycznej rekonstrukcji. Wyglądają i funkcjonują jak naturalny ząb. Przy uzupełnianiu braku zęba implantem nie ma potrzeby szlifowania zębów.
Zazwyczaj po usunięciu zęba 50% kości zanika w ciągu pierwszego roku. Obecność implantu zatrzymuje zanik kości.
Badania naukowe potwierdzają powodzenie założenia implantu w 97-98%.
Dzięki implantom możemy uzupełniać pojedyncze lub mnogie braki zębowe.
Implanty mogą stanowić podbudowę do prac stałych oraz jako elementy stabilizujące protezy ruchome. Dzięki nim będą Państwo mogli ugryźć z pełną siłą, śmiać się ile dusza zapragnie, mieć wyraźną wymowę oraz poczuć się pewnie i bezpiecznie.
Do mocowania protez polecamy system Ankylos® SynCone® .Stabilizacje umożliwiają implanty, które mocno zrastają się ze szczęką. To one troszczą się o stabilne osadzenie i utrzymanie protezy. Takie postępowanie implantologiczne jest dziś przeprowadzane w sposób prosty i delikatny.
Używając systemu Ankylos® SynCone® już po około dwóch godzinach od rozpoczęcia zabiegu mogą Państwo, w większości przypadków, opuścić klinikę wraz z mocno osadzoną i stabilną protezą i już w krótkim czasie rozpocząć aktywne gryzienie i żucie.
Ankylos® SynCone® jest opatentowaną i unikalną metodą leczenia, natychmiastowo poprawiającą utrzymanie protezy całkowitej dolnej.
Jest to leczenie bezpieczne, szybkie i stosunkowo niedrogie. Polega ono na wprowadzeniu w przedniej części żuchwy 4 implantów Ankylos® i osadzeniu na nich specjalnych elementów podpierających i utrzymujących protezę nazywanych SynCone®.
To wszystko jest wykonane podczas działania znieczulenia miejscowego i trwa niecałe 2 godziny. Zaraz po zabiegu pacjent odczuwa natychmiastową poprawę utrzymania protezy w ustach. Jest ono tak silne, że pozwala na swobodne odgryzanie nawet twardych pokarmów takich jak jabłko i odzyskanie radości ze spożywania posiłków.

Implanty autoryzowane w naszej Klinice

W naszej praktyce wykorzystujemy wiele systemów implantologicznych, które dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów.
Najczęściej stosowane implanty to implant Bicon®, implant Ankylos®, największej firmy implantologicznej Dentsply Friadent, oraz implant firmy ICX templant.
Ankylos®: Implant przyjazny dla tkanek. Cechuje go wysoki odsetek długoczasowego powodzenia. Solidny i stabilny, można na nim polegać, od ponad 20 lat: Ankylos® C/X ze swoją przewidywalnością, naturalną estetyką i najwyższą mechaniczną stabilnością jest odpowiedzią dla wszystkich wskazań klinicznych. Niezwykle doskonałe przyjazne dla tkanek połączenie implantu z łącznikiem nie wykazuje mikroruchów i stanowi prawie całkowitą barierę dla bakterii. Zapobiega resorbcji kości zapewniając stabilne i zdrowe tkanki twarde i miękkie.

ICX templant: Należy do światowej czołówki firm produkujących implanty. Implant wyróżnia się innowacyjnością oraz atrakcyjną ceną.


BICON….SHORT IMPLANTS – MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Implanty Bicon chronią struktury anatomiczne pacjenta i w odróżnieniu od wszystkich innych implantów/systemów implantologicznych pozwalają w dużej części wyeliminować konieczność przeprowadzania szeregu zabiegów około implantacyjnych; takich jak np. podniesienie dna zatoki ( sinus lift), przeszczepy bloków kostnych...Zabiegi te z jednej strony dodatkowo traumatyzują pacjenta, znacznie wydłużają zabieg w czasie i podnoszą koszty leczenia.
Bicon to ponad 30 lat doświadczeń klinicznych w konstrukcji krótkich implantów.
- Więcej powierzchni do integracji z kością – Implanty Bicon nie mają gwintu tylko lamele/pierścienie otaczające implant na całej długości, które diametralnie zwiększają powierzchnię implantu. Każdy z implantów Bicon posiada minimum 30% większą powierzchnię do integracji z kością w porównaniu do każdego innego implantu o tych samych rozmiarach ( średnicy i długości). Dzięki temu, mimo znacznie mniejszych rozmiarów implanty Bicon doskonale integrują się z kością, a następnie niewzruszenie w niej pozostają przez wiele lat przenosząc wszystkie siły, z którymi na co dzień zmaga się naturalny ząb.
- Większa dynamika integracji z kością– Formowanie dojrzałej kości z kanałami Haversa pomiędzy pierścieniami implantów Bicon następuje z szybkością 30-50 mikronów dziennie, co w porównaniu z innymi implantami ( 3-5 mikronów dziennie) wydaje się być wynikiem niewiarygodnym. Kształt plateau, charakterystyczny jedynie dla implantów Bicon stymulując przyrost kości pozwala skrócić czas wgajania implantu zarówno w szczęce, jak i w żuchwie mając istotny wpływ na zapewnienie doskonałego efektu estetycznego przez wiele lat.
- Dojrzała kość wokół implantu – Tylko w przypadku implantów Bicon mamy do czynienia z dojrzałą kością z Kanałami Haversa wokół implantu. W każdym innym systemie kość wokół implantu to blizna kostna, taka jak po złamaniach. Wytrzymałość obu tych kości jest zdecydowanie różna i również ma wpływ na prawidłowe utrzymanie i pracę implantu w czasie. Co za tym idzie:
  - brak zaniku kości wyrostka zębodołowego w czasie
  - przyrost kości wyrostka zębodołowego w czasie po obciążeniu funkcjonalnym
  - „bakteriooporne połączenie łącznika z implantem” - bez mikroruchów, pompy bakteryjnej, perimplantitis.
Połączenie łącznika z implantem realizowane jest za pomocą stożka samohamownego. Jego 1,5 stopniowe nachylenie eliminuje mikroruchy i tym samym zapobiega przeciekowi bakteryjnemu. Szczelina między łącznikiem, a implantem jest mniejsza niż 0,5 mikrona wykluczając jakąkolwiek możliwość kolonizacji bakterii oraz przedostawania się erytrocytów. Szczelność połączenia pozwala wszczepić implant subkrystalnie ( 2,3, a nawet 5 mm poniżej szczytu wyrostka zębodołowego ) bez ryzyka wystąpienia perimplantitis. Są jeszcze dwa systemy, które dają podobne korzyści ( Ankylos, Astra) … cała reszta systemów nie...we wszystkich pozostałych są mikroruchy, mamy do czynienia z pompą bakteryjną.
Konstrukcja i kształt implantu Bicon ( kształt plateau )pozwalają utrzymać pięciokrotnie dłuższą odbudowę protetyczną w stosunku do długości implantu bez jakiegokolwiek zagrożenia dla efektów funkcjonalnych i estetycznych pracy.


Ring technik

Ring technik jest to metoda umożliwiająca odbudowę dużego defektu kostnego z wszczepieniem implantu na tej samej wizycie. Może być stosowana do odbudowy praktycznie wszystkich ubytków kostnych.
Czas leczenia pacjenta jest zredukowany o około 5 miesięcy w stosunku do klasycznego przeszczepu bloczka kostnego.
Dzięki tej metodzie niepotrzebny jest drugi zabieg chirurgiczny. Twórcą metody jest dr. Bernhard Giesenhagen z Melsungen (Niemcy).
Od wielu lat lek. dent. Przemysław Jasiński zdobywa umiejętności w zastosowaniu tej metody w swojej praktyce stomatologicznej pod okiem dr B. Gisenhagena na licznych stażach i kursach w klinice w Niemczech

Sinus lift

Podniesienie dna zatoki (sinus lift) jest to zabieg, który wykonuje się w przypadku kiedy brakuje kości w odcinku bocznym szczęki. Sinus lift polega na umieszczeniu materiału kościozastępczego pod błoną śluzową dna zatoki, co umożliwi prawidłowe wszczepienie implantu zębowego.

Implanty - Przeszczepy bloczków kostnych

W przypadku dużych zaników kostnych konieczne jest przed implantacją zregenerowanie kości. Jedną z metod jest pobranie wycinka kości z miejsca nieobjętego przyszłym zabiegiem i przeszczepienie go w okolice z defektem. Po okresie 4 miesięcy od zabiegu można przystąpić do wszczepienia implantów, a w późniejszym czasie do odbudowy protetycznej.

Implanty a ortodoncja

Zastosowanie mikroimplantów przyspiesza i ułatwia leczenie ortodontyczne. Dzięki nim można uzyskać bardzo wiele nieosiągalnych wcześniej efektów. Implant stanowi dodatkowy punkt podparcia, który może wykorzystać lekarz do mocowania wyciągów przesuwających zęby w wybranym kierunku. Użycie mikroimplantów umożliwia pacjentom dorosłym z dużymi brakami zębowymi wyleczenie wady zgryzu.


ZADZWOŃ