UMÓW WIZYTĘ

Protetyka

Protetyka Gdańsk

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków w uzębieniu i poprawę estetyki istniejących zębów. Pozwala odzyskać pewność siebie, piękny uśmiech, ale często przede wszystkim poprawia komfort życia – i żucia. Dobry protetyk potrafi dobrać najlepszą metodę z wielu dostępnych w taki sposób, aby zabieg był jak najmniej uciążliwy i dawał doskonałe efekty.

HCentrum Stomatologiczne Jasińscy
Ptotetyka Gdańsk HCentrum

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Uzupełnienia protetyczne to złożony temat i lista elementów, które bierze się pod uwagę przy planowaniu leczenia protetycznego, jest naprawdę długa. Skupiamy się zawsze na tym, żeby uzupełnienie braków zębowych, poprawianie estetyki zębów własnych w jak największym stopniu przywracało pacjentowi komfort.

 • Pracujemy z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie. To ludzie, którzy mają nie tylko rozległą wiedzę, ale i duże doświadczenie, które pomaga w przygotowaniu indywidualnych planów leczenia.
 • Każdy przypadek oceniamy pod wieloma kątami i dobieramy najlepsze z dostępnych rozwiązań protetycznych.
 • Wykorzystujemy wiele różnych technologii i rozwiązań protetyki, dlatego możemy zapewnić profesjonalne podejście i wybór metody wiążącej się z minimalnym dyskomfortem.
 • Nasi lekarze zawsze mają czas dla pacjentów i potrafią wyjaśnić możliwe ścieżki postępowania, żeby pacjenci mieli pełną wiedzę na temat zabiegu, który będzie wykonywany.
 • Współpracujemy z najlepszymi technikami

Od samego początku w protetyce skupiamy się na dobru pacjenta. Wiemy, że protezy szkieletowe, wkłady koronowo-korzeniowe czy licówki porcelanowe, korony to techniki odtwarzania uzębienia, które mogą przynieść wielką ulgę. Jesteśmy jednak profesjonalistami i planowanie leczenia zawsze obejmuje też analizę czynników technicznych: siły zgryzowe, możliwość wykorzystania sąsiednich struktur jako podparcia dla mostów itd. Świetnie znamy zastosowania każdej z metod protetyki, ale wiemy też, że w protetyce konieczne jest zachowanie indywidualnego podejścia.

Potrzebna pilna pomoc? Zadzwoń!

lub

Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty

Czym jest protetyka?

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii zajmujący się uzupełnianiem ubytków zębowych i poprawa funkcji i estetyki zębów własnych. Leczenie protetyczne bywa również elementem procedur z zakresu leczenia wad zgryzu. Od sytuacji, w której pacjent traci pojedyncze zęby lub ich fragmenty w wypadku, do całkowitego bezzębia, protetyka może przywrócić pełną funkcję jamy ustnej i pozwala odzyskać pewność siebie w codziennym życiu. Także pozwala wzmacniać istniejące korony zębów i poprawiać ich estetykę.

Często mówi się o protetyce jako metodzie skupionej na naprawianiu ubytków, które pacjent uświadomił sobie zbyt późno, jednak nowoczesne metody protetyczne wdrożone w naszym gabinecie są też elementem profilaktyki zapobiegającym niekorzystnym zmianom, które mogą zajść w jamie ustnej w wyniku utraty zęba. Jeśli jesteś niezadowolony z koloru, kształtu własnych zębów możemy nadać twoim zęba nowy piękny kształt i kolor.

Co można zyskać dzięki protetyce?

Zastosowanie protetyki jest bardzo szerokie i umawiając się na wizytę, każdy z pacjentów ma pewną wizję tego, co chciałbym odzyskać, zakładając korony, uzupełnienia stałe lub uzupełnienia akrylowe. Prawidłowo przeprowadzony zabieg z zakresu protetyki daje jednak możliwości znacznie szersze niż się zwykle wydaje.

 • Przede wszystkim protezy akrylowe, mosty protetyczne i inne rozwiązania z tej dziedziny pozwalają zachować funkcję zębów. Braki zębowe uzupełnia się zawsze przede wszystkim z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu.
 • Po utracie zębów dochodzi do niekorzystnych zmian w tkankach je otaczających. Zabiegi protetyczne wykonywane przez naszych lekarzy mogą całkowicie im zapobiec albo przynajmniej znacząco je spowolnić, co przełoży się mniejsze problemy w przyszłości.
 • Wielu pacjentom utrata zębów odbiera pewność siebie. Indywidualny plan leczenia protetycznego i właściwie wykonane uzupełnienia pozwalają odzyskać piękny uśmiech.
 • Często właściwa technika protetyczna pozwala zabezpieczyć pacjenta przed dolegliwościami związanymi z brakami zębowymi – bólem, dyskomfortem w czasie życia lub zwiększonym ryzykiem niektórych chorób.
 • Licówki, korony pozwalają na odbudowę pożądanego kształtu i koloru zęba

Priorytetem protetyki zawsze pozostaje przywrócenie pełnej funkcji zębów. Dziś dostępne są rozwiązania, które pozwalają sprostać temu wyzwaniu praktycznie w każdym przypadku. Dbałość o zdrowie jamy ustnej, piękny uśmiech i komfort codziennego życia są dla nas równie oczywiste.

Rodzaje protez zębowych w naszej ofercie

Lekarz na podstawie oceny stanu zdrowia jamy ustnej, rozległości i charakteru ubytków zębowych może zaproponować jedną z wielu metod postępowania protetycznego. W protetyce korzysta się z uzupełnień wielu różnych typów – w naszym gabinecie staramy się zawsze oferować rozwiązania najlepsze spośród dostępnych na rynku.

 • Korony protetyczne. Stosuje się je, aby uzupełnić częściowe braki w koronie zęba, których nie da się wypełnić w inny sposób. Można je założyć nie tylko na własny ząb, ale także na implanty, a dzięki nim odzyskuje się pełną funkcjonalność zębów i estetyczny uśmiech.
 • Mosty protetyczne stomatolog stosuje po to, aby uzupełnić braki do kilku zębów. Ich konstrukcja pozwala na wydajne przenoszenie sił, a wykorzystane materiały sprawiają, że pod względem wizualnym most niewiele różni się od naturalnych zębów. Niektóre typy mostów mogą być również mocowane na implantach.
 • Protezy pozwalają uzupełnić nawet rozległe braki zębowe, a dzięki ich zastosowaniu pacjent nie tylko odzyskuje funkcjonalność zębów, lecz także sprawność fonetyczną. Najczęściej wykonuje się protezy akrylowe wyjmowane, natomiast możliwości jest więcej i protetyk będzie proponował najlepszą z nich na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.
 • Wkłady koronowo-korzeniowe pozwalają na uzupełnienie braków w strukturze zęba. Leczenie kanałowe może osłabiać strukturę zębów, a taki wkład odtwarza ją i zabezpiecza.
 • Licówki stosowane są przede wszystkim po to, żeby estetycznie poprawić naturalne zęby. Muszą być jednak bardzo wytrzymałe i trwałe, bo przecież będą spełniały także wszystkie inne funkcje zębów.
 • Onlay i inlay to szczególne typy wkładów koronowych, stosowane na zębach przedtrzonowych i trzonowych jako metoda funkcjonalnego odtworzenia korony zęba. Są one bardzo trwałe i znakomicie odtwarzają funkcję rozcierającą.

Każda z metod protetycznych ma swoje standardowe zastosowanie, natomiast protetyk w każdym przypadku musi brać pod uwagę, że dopasowanie protez może wymagać połączenia kilku metod – zależnie od oczekiwań pacjenta, rozległości braków w uzębieniu czy podatności na pewne choroby. Dlatego tak ważne jest, żeby każdy zabieg protetyczny był poprzedzony naprawdę wnikliwą diagnostyką.

Wskazania do zabiegów protetycznych

Protetyka zajmuje się odtwarzaniem ubytków zębowych, których nie da się wypełnić innymi metodami, więc lista wskazań może być naprawdę długa.

 • Po złamaniu lub uszkodzeniu zęba w drodze urazu albo wskutek choroby, jeśli standardowe metody leczenie stomatologicznego nie dają szansy na trwałą poprawę.
 • W przebiegu niektórych chorób, które powodują trwałe osłabienie lub wypadanie zębów, a leczenie jest nieskuteczne lub podjęte zbyt późno.
 • Jako element odbudowy funkcji i estetyki po poważnych wypadkach.
 • W ramach dbałości o funkcję zębów, które zostały osłabione przez wcześniejsze zaniedbanie lub po prostu wraz z wiekiem.
 • Niekiedy protetyka jest wskazana w związku z upośledzeniem funkcji wokalnej jamy ustnej.
 • Dla poprawy estetyki uśmiechu

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu protetycznego może być każdy stwierdzony brak w uzębieniu, bez względu na sposób, w jaki powstał, jeśli inne metody leczenia stomatologicznego nie przynoszą odpowiednich skutków lub szacuje się, że nie będą wystarczające.

Protetyka Gdańsk – cennik

Protezy zębowe – HCentrum

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, na czele ze skanerem wewnątrzustnym i perfekcyjną drukarką 3D o ponadprzeciętnej precyzji, zatrudniamy najlepszych specjalistów protetyki stomatologicznej, współpracujemy z wybitnymi technikami , mamy duże doświadczenie i rozległą wiedzę. Jeśli chcesz zadbać o swoje zęby, skontaktuj się z nami. Zadzwoń i umów się na konsultację z protetykiem – zaproponujemy indywidualny plan leczenia, dzięki któremu znów się uśmiechniesz.

HCentrum Stomatologiczne Jasińscy

Nie odkładaj sowjego zdrowia na później, sprawdź jak działają MediRaty

HCentrum Stomatologiczne Jasińscy może się poszczycić przynależnością do prestiżowej organizacji Leading Implants Centers skupiającej najlepsze gabinety implantologiczne w Europie.

Masz pytania?

Napisz do nas!